Зеленський записав "послання миру" від духовенства, але без Епіфанія

Новообраний президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення різних релігійних лідерів до мешканців окупованих територій.


Зеленський зазначає у Facebook, що зустрічався з представниками духовенства і результатом цих зустрічей стало "послання миру для мешканців Криму та Донбасу". Об этом сообщает tenews.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Дякую всім, хто погодився. Ми з вами! Ми разом! Ми – одна країна", – значиться у підписі до відеозапису.

У записі ролику взяли участь почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, очільники Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав і Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій. Також на відео висловились муфтії: Криму – Айдер Рустемов, Ахмед Тамім, Саід Ісмагілов та кілька рабинів: Одеси та Півдня України – Авраам Вольф, Дніпра та Дніпропетровської області – Шмуель Камінецький, Харкова та Сходу України – Мойше Москович, Києва – Мойше Реувен Асман, Донбасу – Пінхас Вишецький.

Водночас предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на запису немає.

Релігійні лідери кажуть, що моляться за мир і мешканців окупованих територій, без яких не можуть уявити майбутнє України, закликають українців об’єднатися і залишити позаду "усі чвари", сподіваються вирішити усі конфлікти за допомогою мудрості, кажуть, що кожне життя людини вище політики.

За даними джерел BBC в оточенні Епіфанія, йому пропонували з’явитися на відео, проте він відмовив.

Ієрарху не сподобався текст, який йому пропонували озвучити, про те, що "говорити потрібно не мовою гармат".

За словами співрозмовників, Епіфаній хвилювався, що виглядатиме, немов він закликає до перемовин із лідерами бойовиків.

Також предстоятель церкви переживав, що участь у відео його і Філарета призведе до різночитань у тому, хто в ПЦУ головніший.Джерело статті: “https://kurs.if.ua/news/zelenskyy_zapysav_poslannya_myru_vid_duhovenstva_ale_bez_epifaniya_75208.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя